Menu Content/Inhalt
Anasayfa arrow Çeviriler arrow Honduras'ta Askeri Darbeye Karşı Küresel Eylem Günü.
Honduras'ta Askeri Darbeye Karşı Küresel Eylem Günü. PDF Yazdır E-posta

                                                                          Çeviren- Ekin Kurtiç
Aşağıda Via Campesina’nın “Honduras İçin Küresel Eylem Günü” için çağrısını bulabilirsiniz.
11 Ağustos 2009: Honduras İçin Küresel Eylem Günü
Via Campesina’nın bütün bölgelerinden kardeşlerimize
Bütün sosyal hareketlerden kardeşlerimize
Bütün dünya halkına
Askeri darbeden bu yana -binlerce çiftçinin, kadının, yerlinin, öğretmenler, öğrenciler, sendikacılar, şehirlerin ve kırsalın sıradan insanlarının darbeyi tersyüz etmek ve demokrasi ile onuru geri kazanmak için verdiği 38 günlük yorulmak bilmez çabalarının ardından- darbe katılımcılarının baskısı kahraman Honduras halkının savaşma ruhunda gedik açamadı.
Bu mücadele şimdi, çiftçi hareketi ve Darbeye Karşı Ulusal Direniş Cephesi, toplumsal hareketleri, sendikaları ve demokratik hareketleri 5 Ağustos’ta başlayan ve 11 Ağustos’ta Tegucigalpa ve San Pedro Sula’da zirveye erişecek olan ulusal yürüyüşe davet ederken kritik bir safhaya girdi.
Bu Ulusal Yürüyüşü’ne,kadın ve erkek çiftçi kardeşlerimize ve bütün Honduras halkına destek olmak için Via Campesina, 11 Ağustos günü gerçekleşecek olan “Honduras İçin Küresel Eylem Günü”ne katılma çağrısında bulunuyor. Honduras halkının bu askeri darbeyi yenmesine destek olabilecek bütün olası etkinliklerin yanısıra, politik ve kültürel mobilizasyon, somut eylemler, politik baskı ve lobi faaliyetleri gerçekleştirerek güçlü dayanışma çabalarımızı arttırmayı amaçlıyoruz.
“Honduras İçin Küresel Eylem Günü” kapsamında gerçekleştireceğiniz eylem ve etkinlikler hakkında en kısa zamanda bizleri bilgilendirmenizi talep ediyoruz.
UMUDU KÜRESELLEŞTİRİN, MÜCADELEYİ KÜRESELLEŞTİRİN!

 
< Önceki   Sonraki >