Menu Content/Inhalt
Anasayfa

Giriş Formu


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Sayaç

Bugün106
Bu ay7196
Toplam629437
Çİftçi-Sen : "Hükümetin 1 Mayıs'ı kutlattırmama çabası boşunadır" PDF Yazdır E-posta

Çiftçi-Sen 1 Mayıs ve bu konuda hükümetin getirdiği yasaklara ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada yasakların emek  düşmanı politikaların bir sonucu olduğu ve anlamsızlığı vurgulandı. Açıklama şöyle:
ImageUluslararası “Birlik,Mücadele ve Dayanışma Günü” 1 Mayıs’ı işçiler,emekçiler nice canlar vererek tüm dünyada kutlanmasını sağladılar. Dişe diş bir mücadele ile bunu başardılar. 1 Mayıs 77 de ,Taksim’de kutlamalara yapılan saldırıda öldürülenler hiçbir zaman unutulmadı. İşçiler,emekçiler bu günü “Yas günü” anması olarak değil,çoluğunun, çocuğunun katıldığı bir bayram havası içinde geçirmek için uğraşıyorlar, yıllardır bunun mücadelesini veriyorlar. Ama siyasi iktidarlar yıllardır emek düşmanı tavırlarını 1 Mayıslarda doruğa çıkartıyorlar.

12 yıl boyunca AKP Hükümeti de emek ve doğa düşmanı tavrını özelleştirme ve taşeronlaştırmalarıyla, çıkarttığı yasalarla, demokratik tepkisini gösteren insanlara baskı ve şiddet uygulayarak gösterdi. Bunlar yetmiyormuş gibi bu 1 Mayıs’ta da Taksim Meydanı’nı işçilere,emekçilere yasaklayarak işçilerin, emekçilerin bayram havasında kutlamasını istemiyor. Emekçilerin örgütlenmesinden ve mücadelesinden korkuyor bu nedenle her türlü diktatörce yöntemi uygulamak istiyor.
Çiftçi Sendikaları olarak AKP Hükümeti’ne ve yetkililere sesleniyoruz: Çabalarınız boşuna, dünyanın hiçbir yerinde diktatörce yöntemlerle işçilerin, emekçilerin mücadelesinin önüne geçilememiştir. 1 Mayıs alanı Taksim’dir. Bu talebimizden vazgeçen biz olmayacağız. Sizler anti-demokratik uygulamalarınızdan vazgeçin.

Çiftçi-Sen olarak Taksim’de 1 Mayıs’ı kutlamak isteyen insanların yanındayız.
Direniş varsa umut da vardır.
Toprak Onur Yaşam
Yaşasın 1 Mayıs
ÇİFTÇİ-SEN Genel Sekreteri Ali Bülent ERDEM
ÇİFTÇİ-SEN Genel Örgütlenme Sekreteri Adnan ÇOBANOĞLU

 
< Önceki   Sonraki >
"Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği" Forumu Yapıldı. Alaşehir’de 18 Ekim’de, Alaşehir’de Üzüm Üreticileri Sendikası (ÜZÜM-SEN) olarak “Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği” Forumu yaptık. Forumu yapma nedenimiz  üzüm üreticilerinin yaşadıkları sorunları kendilerinin dillendirmesi, önerilerinin ortaklaştırılması ve Üzüm-SEN’in bundan sonra yapacağı çalışma programına Üzüm-Sen’e üye olan, olmayan tüm üzüm üreticilerinin katkı koymasıydı. Bu amaca uygun olarak Üzüm-Sen üyeleri; Türkiye’de sofralık üzüm üretiminin merkezi sayılan Sarıgöl,Alaşehir ve Salihli’de köy köy dolaşıp üreticileri kahvehanelerde , açık alanlarda mini söyleşi ve forumlar yaparak üreticileri söyleşi ve foruma davet ettiler.“Foruma Davet” afişlerini ve jeotermal elektrik santrallerinin zararlarını anlatan afişleri işyerlerine, duraklara, duvarlara v.b astılar.

"Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği." Foruma Davet !Sorunlarımızı Tartışıyoruz "Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği."DÜZENLEYEN: ÜZÜM ÜRETİCİLERİ SENDİKASI (ÜZÜM-SEN)Tarih: 18 EKİM 2016 – SALISAAT:12.00 - 16.00 ArasıYer: Yıldırım Kapalı Düğün Salonu- Çarşı içiALAŞEHİR ÇİFTÇİ-SEN ve STK temsilcilerinin FAO “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı"ndaki konuşmaları.            Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Avrupa ve Orta Asya  Bölgesel Konferansı 4-5 Mayıs 2016 da Antalya’da yapıldı. Bölgesel Toplantı 2 yılda bir yapılmakta ve 53 ülke Bakan ve delege düzeyinde temsil edilmekte.               FAO Bölgesel Konferansı öncesi  çiftçi/köylü örgütleri,gıda  işkolunda çalışan işçi örgütleri,küçük üreticilerle dayanışma içinde çalışan tüketici örgütleri, yerli halklar ve küçük balıkçı örgütlerinin katıldığı 2 günlük “Sivil Toplum Konsültasyonu”(STK)  toplantısı yapıldı.Bu toplantıdan seçilen 4 delege  “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı”na  katılıp tartışma konuları hakkında görüş bildirdiler. Bu FAO Bölgesel Toplantıları için bir ilkdi. Bundan önceki “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantıları”nda  sivil toplum konsültasyonu adına toplantıya katılınıyor, deklerasyon okunuyor ancak gündemdeki konular hakkında söz alıp  görüş bildirilemiyordu. Sivil Toplum Konsültasyonu delegelerinin görüşülen farklı konulara ilişkin söz alıp yapmış oldukları konuşmaları aşağıda bulabilirsiniz. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Cambria","serif"; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Anketler

Kimler Sitede