Menu Content/Inhalt
Anasayfa

Giriş Formu


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Sayaç

Bugün106
Bu ay7196
Toplam629437
TMMOB Yanlız Değildir.

AKP Hükümeti Gezi Parkı direnişinin destekçisi,Taksim Dayanışma'nın katılımcısı olan TMMOB'u cezalandırmak için gece yarısı operasyonuyla yasa çıkartı.ÜZÜM-SEN bu konuda bir Basın Açıklaması yaptı.Aşağıda Basın Açıklaması'nı yayınlıyoruz.

ImageBasına ve Kamuoyuna
            Çıkartılmak istenen “Torba Yasa”nın içine bir gece yarısı operasyonuyla TMMOB yasası eklenmiş ve yetkileri elinden alınmıştır. AKP’nin bu operasyonu yandaş olmayan,muhalif olan kurumları cezalandırma hamlesidir. TMMOB yıllardır sadece kendi üyelerinin mesleki çıkarlarını değil  toplumun çıkarını gözeten ve halk yararına mücadele yürüten, ülkedeki demokrasinin gelişmesi için gerekli duyarlılığı gösteren örgütlerin başında gelmektedir.Hükümet TMMOB’un bu duyarlılığından rahatsız olmaktadır.AKP hükümeti ranta dayalı olarak uyguladıkları politikalarının önündeki önemli engellerden birisi olarak TMMOB’u görmektedir.Çünkü TMMOB son olarak Gezi Parkı direnişinin destekleyicisi, Taksim Dayanışması'nın katılımcısı olarak,AKP’nin politikalarının çökmesine katkı koymuştur.Bu nedenle AKP TMMOB'un yetkilerini bir gece yarısı operasyonuyla elinden alarak onu cezalandırmak istemiştir.

Devamını oku...
 
Çiftçi-Sen : "Toprağın ve tarımın şirketlere devrine hayır"


AKP hükümeti toprağın büyük tekellere devrini hızlandıracak bir yasa tasarısını yarın (25 Haziran 2013) TBMM’ye getiriyor. Bu tasarıya tamamıyla karşı çıkan Çiftçi-Sen konuya ilişkin bir Basın Açıklaması ve konuya ilişkin ayrıntılı bir dosya yayınladı. Çiftçi-Sen'in Basın Açıklaması'nı ve konuya ilişkin hazırladığı dosyayı aşağıda bulabilirsiniz.

       Image Basına ve Kamuoyuna
        Bakanlar Kurulu tarafından, “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve Türk Medeni Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı” hazırlanmış, Meclisteki tüm komisyonlardan geçmiştir. Basından öğrendiğimize göre, Salı günü de Meclis gündeminde görüşülecektir.
       Bakanlar Kurulu’nun hazırladığı bu kanun tasarısı toprağı ve üreticiyi korumayıp tarımın şirketlerin eline geçmesini hızlandırmaktadır.Toprak korunmak isteniyorsa öncelikle toprakta yaşayan ve üretilen ürünlere besin ve lezzet katan milyonlarca canlının yaşamını yok etmeyecek tarzda bir tarımsal üretim yapılması gerekmektedir.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 71 - 77 Toplam: 301
"Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği" Forumu Yapıldı. Alaşehir’de 18 Ekim’de, Alaşehir’de Üzüm Üreticileri Sendikası (ÜZÜM-SEN) olarak “Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği” Forumu yaptık. Forumu yapma nedenimiz  üzüm üreticilerinin yaşadıkları sorunları kendilerinin dillendirmesi, önerilerinin ortaklaştırılması ve Üzüm-SEN’in bundan sonra yapacağı çalışma programına Üzüm-Sen’e üye olan, olmayan tüm üzüm üreticilerinin katkı koymasıydı. Bu amaca uygun olarak Üzüm-Sen üyeleri; Türkiye’de sofralık üzüm üretiminin merkezi sayılan Sarıgöl,Alaşehir ve Salihli’de köy köy dolaşıp üreticileri kahvehanelerde , açık alanlarda mini söyleşi ve forumlar yaparak üreticileri söyleşi ve foruma davet ettiler.“Foruma Davet” afişlerini ve jeotermal elektrik santrallerinin zararlarını anlatan afişleri işyerlerine, duraklara, duvarlara v.b astılar.

"Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği." Foruma Davet !Sorunlarımızı Tartışıyoruz "Üzüm Üreticilerinin Sorunları ve Gıda Egemenliği."DÜZENLEYEN: ÜZÜM ÜRETİCİLERİ SENDİKASI (ÜZÜM-SEN)Tarih: 18 EKİM 2016 – SALISAAT:12.00 - 16.00 ArasıYer: Yıldırım Kapalı Düğün Salonu- Çarşı içiALAŞEHİR ÇİFTÇİ-SEN ve STK temsilcilerinin FAO “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı"ndaki konuşmaları.            Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Avrupa ve Orta Asya  Bölgesel Konferansı 4-5 Mayıs 2016 da Antalya’da yapıldı. Bölgesel Toplantı 2 yılda bir yapılmakta ve 53 ülke Bakan ve delege düzeyinde temsil edilmekte.               FAO Bölgesel Konferansı öncesi  çiftçi/köylü örgütleri,gıda  işkolunda çalışan işçi örgütleri,küçük üreticilerle dayanışma içinde çalışan tüketici örgütleri, yerli halklar ve küçük balıkçı örgütlerinin katıldığı 2 günlük “Sivil Toplum Konsültasyonu”(STK)  toplantısı yapıldı.Bu toplantıdan seçilen 4 delege  “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı”na  katılıp tartışma konuları hakkında görüş bildirdiler. Bu FAO Bölgesel Toplantıları için bir ilkdi. Bundan önceki “Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantıları”nda  sivil toplum konsültasyonu adına toplantıya katılınıyor, deklerasyon okunuyor ancak gündemdeki konular hakkında söz alıp  görüş bildirilemiyordu. Sivil Toplum Konsültasyonu delegelerinin görüşülen farklı konulara ilişkin söz alıp yapmış oldukları konuşmaları aşağıda bulabilirsiniz. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Cambria","serif"; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Anketler

Kimler Sitede